هر آنچه باید درباره سفر به مالدیو بدانید

مالدیو از کشورهای رویایی و بهشتی روی زمین است که هر جهانگرد و گردشگری آرزوی سفر به آن را دارد. مکانی که می توان به راحتی در میان طبیعت بکر و دریای شفاف فیروزه ای اقامت داشت و به آرامش رسید. سکون و سکوت طبیعت به همراه اشکال نرم و تراشیده شده صخره های ساحلی و رنگ های سرزنده هر انسانی را آرام می کند. آب و هوای جزیره ای و گرمسیری مالدیو به همراه غذاهای دریایی لذیذ، باعث زیبایی مردم این جزیره شده است. مردم مالدیو شاخه ای از نژاد مردم سریلانکا و هند بوده که پوست صاف و خوشرنگ خود را مدیون طبیعت منحصر به فرد جنوب شرقی آسیا هستند. امروزه چه کسی به دنبال زیبایی نیست؟ همین موضوعات باعث شده تا مالدیو به یکی از پرطرفدارترین مقاصد گردشگری جهان تبدیل شود. غواصی در اطراف هر یک از جزیره های کوچک و توریستی مالدیو، برای هر فردی که در آن شرکت کرده، تجربه ای ناب خواهد بود. جزایری که برای ماه عسل نیز مناسب هستند.
دقت کنید که پریزهای برق این منطقه از نوع D و G هستند. پس برای وسایلی همانند دوربین عکاسی و موبایل، حتما شارژر جدید بخرید. فرودگاه مالدیو که به فرودگاه بین المللی ابراهیم نصیر نیز معروف است، پر از مغازه هایی است که چنین وسایلی را می فروشند.

تور ارزان مالدیو

کشور جمهوری مالدیو به دلیل قرارگیری در مناطق استوایی آب و هوای گرم و مرطوب جزیره ای با پاییز و زمستان های خشک دارد. بهترین زمان سفر به مالدیو، از ماه آبان تا ماه اردیبهشت است. زمانی که باران های فصلی تمام شده و بیشتر روزها، هوا آفتابی و صاف است. هوای مالدیو در تابستان برای مسافرات مناسب نیست اما قیمت ها کاهش می یابد. افرادی که به دنبال تور ارزان مالدیو هستند، بایستی گرمای طاقت فرسای پر از رطوبت یا باران های سیل آسای مالدیو در تابستان را در نظر بگیرند. برای سفر در تابستان به مالدیو حتما چتر به همراه داشته باشید. در مجموع مالدیو از مقاصد ارزان جزیره ای در میان مقصدهای توریستی ساحلی همانند هاوایی و جزایر دریای کارائیب است. مقصدی که برای ایرانیان به قصد تفریح، ماه عسل و حتی سفرهای بازنشستگی بسیار مناسب است.